Hakkımda – Beste Naz Süllü

Hakkımda

TEDx Konuşmaları

Eğitim hayatı.


Beste Naz Süllü'nün Eğitim Serüveni.

2008 yılında İzmir Atatürk Lisesi'ni, 2013 yılında Doğuş Üniversitesi Ekonomi ve Finans bölümünü bitirdi. Bitirme Tezini "Teknik Analiz Kuralları, Formül Oluşturma ve Sistem Test Etme" üzerine yazdı. Master eğitimini Özyeğin Üniversitesinde Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi (FERM) üzerine yaptı. Bitirme tezini "ABD’nin Makroekonomik Verilerinin Açıklanması Sırasında Türk Borsasına Olan Etkileri”ni inceleyen kantitatif alanda gerçekleştirdi.

Profesyonel Kariyeri.


Kariyer yolculuğu.

Kariyerine, İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanında başladı. Bu ölçüde Forex ve hisse senetleri piyasasında deneyim elde etti. Bu esnada bir yıl boyunca özel bir kanalda "Paradan Haber Var" adlı programı gerçekleştirdi ve CNN Türk’te köşe yazarlığında bulundu. Ardından geçen 2,5 yıl boyunca Gedik Yatırım, Yatırım Danışmanlığı Müdür Yardımcısı olarak yoğun bir şekilde hisse piyasasında yer aldı. Türk hisse senetleri piyasasında bir ilk olan ve Business HT üzerinden canlı yayımlanan Hisse Bülteni programının da düzenli konuğu oldu..

Günümüz Çalışmaları


Kripto paralar, teknik ve temel analizler.

Mevcut durumda ByBit Araştırma Müdürü olan Beste Naz Süllü; kripto para araştırmaları, temel, teknik ve kantitatif yönden Türkiye’nin öncü isimleri arasında yer alıyor.